Keskiviikkona sain kunnian osallistua Muoto 2015 -gaalaan. Ensimmäistä kertaa 250 kutsuvieraan joukossa oli myös bloggaajia ja minä onnellinen olin yksi heistä. Onneksi sentään jokunen tuttukin oli paikalla, kuvassa Hullaannu ja hurmaannu -blogin Johanna.
Viidettä kertaa järjestettävässä Muoto-gaalassa palkitaan lahjakkaita ja sinnikkäitä suomalaisia suunnittelijoita. Palkituista myöhemmin blogissa lisää, tästä voit käydä tutustumassa voittajiin.
Juhlapöytiä koristivat taideteokset ja upeat kukka-asetelmat, gaalassa yhdistyi ruoka ja taide. Minun pöytäni oli nimeltään Kuokkavieraat, missä oli Johannes Rantasalon teokset.
Juhlasali oli koristeltu myös Minna Parikan Vallilalle suunnittelemilla kankailla.
Kerrassaan mahtava ilta, upeaa että sain olla mukana. Toivottavasti edes vähän pääsette tunnelmaan mukaan näistä epäskarpeista kuvista. Instagramissa myös muutama kuva tilaisuudesta.
- Minna -
Häikäisevan upea juhla loistoseurassa, kiitos <3
VastaaPoistaSitä juuri juhla, että seura <3
PoistaUpea kaksikko kuvassa! Ja nuo sinun kengät on todella kauniit :) Hyvin siis kaikki ilmeisesti meni <3
VastaaPoistaKiitos <3 Ne on niin makeet kengät, mutta niillä ei kyllä selviä koko iltaa.
PoistaJuu hyvin meni ja juuri niin kävin, etten tunnistanu vaikka olisi pitänyt ;D
Wautsi! On ollut varmaan upea tilaisuus <3 Ja tosiaan upeat kengät!
VastaaPoistaTilaisuus oli todella upea, kattauksineen, upeine ruokineen kaikkineen
Poistaja tietysti kohda kaikki upeat ihmiset. Olen niin kiitollinen, että sain tämän tilaisuuden.
Huikeeta <3
VastaaPoistaKaksi kaunokaista upeassa juhlassa...
Sitä juuri, todella huikeeta :D
PoistaKiitos kiitos <3